NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » TESTY I PRÓBY » CHOROBY WZROKU

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Choroby wzroku

zaćma, jaskra, AMD
  
BKowalska
16.08.2023 10:33:59
Grupa: Użytkownik

Posty: 18 #8107018
Od: 2022-3-22
Dzień dobry. Jakie znacie jeszcze choroby wzroku?

Zaćma - częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki, objawiające się stopniowym pogorszeniem ostrości widzenia. Pojawia się widzenie przez mgłę, szczególnie dokuczliwe przy jasnym świetle oraz podwójne widzenie jednym okiem.

Jaskra - nieuleczalną choroba oczu. Oko człowieka wypełnione jest płynem. Jaskra powoduje nieprawidłowości w krążeniu płynu. Powoduje to wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej i ucisk na włókna nerwowe nerwu wzrokowego. Podwyższone ciśnienie bardzo niekorzystnie wpływa na nerw wzrokowy, który uciskany zanika. Jeżeli zadba się o odpowiednie ciśnienie w oku to choroba się zatrzyma lub zostanie mocno spowolniona.

Zwyrodnienie plamki żółtej - AMD to choroba oczu, która ma związek z wiekiem. Plamka żółta oka w uproszczeniu odpowiada za wyraźne i ostre widzenie. U chorego na AMD komórki światłoczułe w rejonie plamki zaczynają obumierać, co powoduje powstawanie plam w polu widzenia i zniekształcenia obrazu.
  
Electra01.05.2024 04:46:48
poziom 5

oczka
  
Marchewa
17.09.2023 21:22:59
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 36 #8116889
Od: 2022-2-13
Dodałabym jeszcze tutaj jęczmień. Mam z tym problem od jakiegoś czasu, kiedy już zniknie z oka, za jakiś czas znów powraca. Ale teraz kupiłam żel Jęczmień Off, słyszałam, że regularnie stosowany zapobiega nawrotom.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » TESTY I PRÓBY » CHOROBY WZROKU

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny